odwiedzono nas: 134972 razy    

Nasze zasady

Zawsze wychodziliśmy z założenia, że najlepsze efekty można osiągnąć łącząc pracę z pasją i rodzinną tradycją.

W naszym centrum udzielamy konsultacji w zakresie pediatrii ogólnej , stanów nagłych, chorób pasożytniczych i odkleszczowych . 

W przypadku chorób pasożytniczych i odkleszczowych leczenie jest podejmowane u pacjentów "objawowych" na ich prośbę. 

W terapii stosujemy metody konwencjonalne, ziołolecznictwo oraz diety, starając się stosować jak najskuteczniejsze, a jednocześnie jak najbezpieczniejsze schematy, dopasowywane nie tylko do danej choroby, ale także do konkretnego pacjenta i jego rodziny.

Antybiotyki ordynujemy tylko wtedy, gdy są absolutne wskazania.

Homeopatię stosujemy, gdy pacjent lub jego rodzice / opiekunowie w nią wierzą i proszą o jej stosowanie.

W naszym centrum nie szczepimy dzieci.

Organizujemy szkolenia i warsztaty w zakresie szeroko pojmowanego coachingu zdrowotnego w tym kursy pierwszej pomocy dla rodziców i nastolatków oraz seminaria i warsztaty dotyczące chorób odkleszczowych. 

Poznajcie filozofię i cele naszego lekarza dr Wojciecha Ozimka, które przedstawił na TEDxWarsawWomen2013.

Dr Wojciech Ozimek

Od ponad 20 lat prowadzi prywatną praktykę lekarską, w ramach której udziela porad z zakresu pediatrii oraz chorób odkleszczowych i pasożytniczych. Autor książki „NIE DAM SIĘ PASOŻYTOM. Jak odzyskać zdrowie”. Twórca autorskich konferencji „Nie dam się kleszczom”. 

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego, American Society of Parasitologists, Scandinavian Baltic Society for Parasitology, British Society for Parasitology, Physician’s Comitee for Responsible Medicine, Association for Comprehensive Neurotherapy i Mitochondrial Medicine Society. 

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Po stażu podyplomowym asystent w Klinice Kardiologii Wieku Dziecięcego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Kliniczny im. M. Michałowicza w Warszawie, gdzie rozpoczął specjalizację z pediatrii.Pracował wiele lat w oddziałach ratunkowych wielu warszawskich szpitali, głównie w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej św. Anny oraz Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza. 

 W czasie studiów, specjalizacji z pediatrii, rezydentury z medycyny ratunkowej oraz w ramach grantu Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej Polskiej odbył (poza obowiązkowymi praktykami w kraju) liczne praktyki i staże za granicą, m.in. w: Kinderziekenhuis Sophia w Rotterdamie (kardiologia dziecięca), West Middlesex University Hospital w Londynie (pediatria, neonatologia, onkologia dziecięca), Alder Hey Children's Hospital i Liverpool School of Tropical Medicine w Liverpoolu (pediatria, choroby zakaźne), Saint Mary's Hospital w Manchesterze (pediatria), Royal Albert Edward Infirmary w Wigan (medycyna ratunkowa, pulmonologia, chirurgia ogólna, kardiologia, urologia). 

Biegle włada angielskim, hiszpańskim i rosyjskim. Słabiej katalońskim, galicyjskim i francuskim. Dzięki znajomości języków obcych przyswoił podstawy kilku kultur, systemów zdrowotnych, religijnych i filozoficznych, co miało ogromny wpływ na postrzeganie przezeń medycyny i świata. Wśród swoich Mistrzów i Nauczycieli, poza przedstawicielami medycyny głównego nurtu, wymienia także przedstawicieli nurtu medycyny alternatywnej, psychologii, filozofii i...mistrzów wschodnich sztuk walki.